لودینگ

راهنمای خرید مکمل سوخت خودرو

راهنمای خرید مکمل سوخت خودرو

راهنمای خرید مکمل سوخت خودرو

خودرو نیز مانند هر وسیله دیگری نیازمند رسیدگی و توجه دارند. در واقع آشنا بودن با نحوه کارکرد قطعات خودرو این امکان را برای شما به وجود می آورد که هزینه های مربوط به تعمیرات را کاهش دهید. البته یکی از عوامل موثر که موجب بالا بردن طول عمر خودرو می شود می توان سوخت با کیفیت خودرو را نام برد. با توجه به اینکه احتراق آسیب های جدی به موتور خودرو وارد می کند  بنابراین توجه کردن به راهنمای خرید مکمل  سوخت خودرو تا حدی این مشکلات را حل می کند. مکمل سوخت خودرو با تنظیم کردن احتراق موجب کاهش کوبش موتور و همچنین کاهش مصرف سوخت خودرو می شود. از طرفی ترکیب کردن مکمل سوخت همراه با بنزین در خودرو  سرعت واکنش شیمیایی سوخت را افزایش می دهد که در نتیجه آن درجه اکتان نیز بالا می رود. 
 

مکمل سوخت چیست

 
مکمل سوخت در خودرو تاثیر بسیاری بر کارکرد موتور خودرو دارد.  به طور حتم با چینی سوالاتی مواجه خواهید شد که بهترین مکمل سوخت خودرو کدام است؟ چگونه بهترین مکمل مناسب را برای خودرو خود خریداری کنیم؟ اغلب انتخاب مکمل بنزین یا سوخت مناسب در میان انواع بیشماری از برندهای مکمل سوخت در بازار کار ساده ای نیست. بنابراین باید نسبت به به بهترین مکمل و اینکه چه ویژگی هایی دارد آشنا شوید. مکمل سوخت در واقع نوعی از افزودنی است که در کنار سوخت خودرو بر عملکرد خودرو تاثیر مطلوبی دارد. انواع متنوعی از مکمل سوخت در بازار موجود است که در ادامه بیان خواهیم کرد.
 

انواع مکمل سوخت

 
انواع متنوعی از مکمل سوخت در بازار موجود است که از مهمترین و اصلی ترین مکمل های سوخت می توان تثبیت‌کننده‌ها، پاک‌کننده‌ها، روان‌کننده‌ها و تقویت‌کننده اکتان (اکتان بوستر) را نام برد. البته انتخاب هر کدام از این مکمل ها بستگی به نوع موتور و برنامه شما دارد. با توجه به راهنمای خرید مکمل سوخت خودرو، انواع متنوعی از مکمل های سوخت را می توان در دوسته جای داد. یک دست شامل  برای بهبود عملکرد موتور در زمانی که به طور مرتب از ماشین استفاده می کنید کاربرد دارند و دسته دیگر هم برای خودروهایی طراحی شده است که گاهی اوقات از آنها استفاده می کنید و البته بیشتر مواقع در پارکینگ ها بدون استفاده مانده اند. اگر سوخت مناسبی برای خودرو خود استفاده نکنید باعث می شود دود اگزوز شما هم سیاه رنگ شود و از مهم ترین دلایل خروج دود سیاه از اگزوز خودرو ها می باشد.
 

ویژگی های مکمل‌ های شوینده و مکمل‌ های غیرشوینده

 
همان طور که بیان کردیم انواع متنوعی از مکمل سوخت خودرو در بازار موجود است که در دو دسته مکمل های شوینده و مکمل های غیر شوینده جای می گیرند. در ادامه به بررسی هر دو مکمل خواهیم پرداخت.
 

مکمل‌های شوینده

 
مکمل های شوینده تمرکز بالایی بر روی پاک کنندگی خودرو دارند و بخش های مختلف خودرو نظیر کاربراتور، انژکتور و سوپاپ ها را تمیز می کنند. از ویژگی های این نوع مکمل می توان کاهش میزان رسوب بر قطعات خودرو را نام برد. با این تفاسیر می توان بیان کرد که مکمل شویندهقطعات سیستم سوخت رسانی را به خوبی تمیز می کند و در واقع روند کثیف شدن آن را به تعویق می اندازد.
 

مکمل‌های غیر شوینده

 
نوع دیگری از مکمل های سوخت در واقع مکمل های غیر شوینده است که برای عملکرد بهتر موتور خودرو به کار می رود. این نوع مکمل به نسبت مکمل های شوینده خاصیت پاک کنندگی ندارد و تنها روی کارکرد موتور خودرو تاثیر می گذارد. انتخاب بهترین مکمل های سوخت برای خودرو اهمیت زیادی دارد که باید با ویژگی های خودرو منطبق باشد تا در صورت استفاده از آن نتیجه عکس نگیرید.
 

کاربرد مکمل سوخت چیست؟

 
کاربرد مکمل سوخت تنها برای پیشگیری از مشکلات قطعات خودرو نیست بلکه علاوه بر آن بسیاری از مشکلات مربوط به خودرو را هم برطرف می کند. به طور مثال بسیاری از مکمل ها هستند که موجب روان کردن قطعات خودرو می شوند و از این طریق اصطکاک در میان قطعات خودرو نیز کاهش می یابد. در صورت عدم استفاده از مکمل خودرو ، موتور به خوبی استارت نمی زند و به سختی کار می کند. اما با استفاده از مکمل ها موتور روان تر کار می کند و البته عملکرد بالاتری نیز خواهد داشت. البته برخی از مکمل ها نیز این قابلیت را دارند که مواد شیمیایی سخت را نیز حل کنند تا از این طریق تمیز کردن آن راحت تر باشد. از طرفی  تثبیت کننده موجب کارآمدی و بهره وری سوخت خودرو نیز می شود به این دلیل که موتور نیازی ندارد که برای شروع حرکت کردن و استارت زدن  سخت کار کند. بنابراین یکی از کاربردهای اصلی  آن صرفه‌جویی در مصرف سوخت است
 

نکات مهم در زمان خرید مکمل سوخت مناسب

 
با توجه به راهنمای خرید مکمل سوخت خودرو می توان  بهترین مکمل را انتخاب و خریداری کرد. نکات مهم و اساسی در زمان خرید مکمل سوخت مناسب عبارت اند از:
برند
انواع برندهای متنوعی از مکمل سوخت در بازار موجود است که البته مکمل با کیفیت در عمر موتور خودرو تاثیر قابل توجهی دارد. بنابراین استفاده از مکمل های غیر استاندارد  نتیجه عکس نشان خواهد داد، به همین دلیل سعی کنید از برندهای معتبر و به نام مکمل سوخت را خریداری کنید.
 
  • میزان ترکیب
 
هر کدام از شرکت های تولید کننده بر روی مکمل سوخت، میزان ترکیب استاندارد سوخت را درج کرده است. بنابراین بهتر است با توجه به میزان درصد شرکت سازنده ، مکمل را با بنزین ترکیب کنید. به این نکته دقت داشته باشید که ترکیب کم مکمل به بنزین تاثیری بر روی عملکرد خودرو نخواهد داشت. از طرفی ترکیب بیش از حد مکمل به بنزین نیز موجب افزایش قدرت انفجار درون سیلندر می شود که طی آن صدمات زیادی به خودرو وارد می شود.
 
  • تاریخ انقضاء 
 
در راهنمای خرید مکمل سوخت خودرو ، توجه کردن به تاریخ انقضاء نیز اهمیت زیادی دارد. البته بسیاری از رانندگان نسبت به این مورد در خرید مکمل سوخت توجه کافی را ندارند. بنابراین در زمان خرید مکمل و ریختن آن در باک خودرو باید به تاریخ انقضاء محصول توجه داشته باشید. در صورت عدم توجه به این مورد شاهد تاثرات بد مکمل سوخت بر روی خودرو خواهید بود.
 
  • فروشگاه معتبر
 
برای اینکه با مشکلات مذکور روبه رو نشوید بهتر است مکمل های سوخت را از نمایندگان معتبر خریداری کنید تا از کیفیت و مناسب بودن مکمل خودرو اطمینان یابید.
 

بهترین مکمل سوخت مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

 
بهترین مکمل سوخت باید قابلیت تثبیت سوخت و  روغن کاری قطعات  خودرو را داشته باشد و از طرفی از خوردگی قطعات خودرو نیز جلوگیری کند.
یک مکمل سوخت مطلوب باید ماندگاری بالایی داشته باشد. در واقع مکمل سوخت باید تا دو سال راکد بماند و با توجه به موارد درج شده بر روی بسته آن  باید حداکثر تا 6 ماه بعد نیز مصرف شود.
 

سخن پایانی

 
برای اینکه بتوانیداز تاثیرات مطلوب مکمل های سوخت  در خودرو بهره مند شوید توجه کردن به فاکتورهای مهم در زمان خرید مکمل سوخت اهمیت زیادی دارد. با توجه به اینکه برندهای متنوعی از مکمل سوخت در بازار وجود دارد بنابراین در زمان خرید باید نمونه اصلی مکمل را خریداری کنید. توجه نداشتن به این مورد در صورت خرید مکمل نامناسب ممکن است آسیب های جدی به  خودرو وارد شود.بنابراین قبل از خرید مکمل سوخت بهتر است توجه ویژه های به راهنمای خرید مکمل سوخت خودرو داشته باشید تا از این طریق بتوانید نمونه اصلی  مناسب آن را خریداری کنید. یکی از نکات مهم و اساسی در زمان خرید مکمل سوخت این است که در زمان خرید بهتر است به اندازه مکمل سوخت را خریداری کنید و از نگهداری طولانی مدت آن نیز پرهیز کنید.
 

سوالات متداول

 
1-بهترین مکمل سوخت چه کارکردی می تواند داشته باشد؟
نقش یک مکمل سوخت در بهتر کارکردن موتور خود را نشان می دهد. از کاربردهای دیگر مکمل سوخت می توان به دور کردن رسوبات کربن ،تمیز کردن رسوباتی نظیر صمغ و لاک از کاربراتور،شرها، انژکتور، و محفظه  احتراق اشاره کرد.
2-مزیت های مکمل سوخت مناسب چیست؟
یکی از مزیت های مهم مکمل سوخت، ایجاد لایه محافظ تحت تکنولوژی نانو برای پیشگیری  از خوردگی و کاهش اصطکاک سیلندراست. در واقع شما با یک مکمل خوب می توانید  به خودروی خود یک داروی نیرو زا و تقویتی اضافه کنید تا کارکرد بهتر خودرو نیز بالاتر رود.
3-برای خودروهای لوکس بهترین مکمل بنزین چیست؟
پتروتکس گلد یکی از محصولات خوب با اثربخشی بالا است که به اندازه شش محصول دیگر حاوی پتروتکس است.