لودینگ

تولید کننده مکمل بنزین

کاربردهای مکمل بنزین

 کاربردهای مکمل بنزین

معرفی بهترین تولید کنندگان مکمل بنزین

 معرفی بهترین تولید کنندگان مکمل بنزین

معرفی کمپانی فستر (شیمی خودرو)

 معرفی کمپانی فستر (شیمی خودرو)

محصولات پر فروش مکمل بنزین شیمی خودرو

فرآیند و مراحل تولید اکتان بوستر

 فرآیند و مراحل تولید اکتان بوستر

سوالات متداول

عدم توانایی موتورهای درونسوز در سوزاندن کامل سوخت، پیوسته رسوبات هیدروکربنی از خود به جای می گذارد. به علاوه از طرف دیگر بالا بودن هزینه تولید سوخت با کیفیت بالا برای بوجود آمدن نتایج نامطلوب مزید بر دلیل می شود. در نتیجه با خرید اکتان بوستر برای وسیله نقلیه خود علاوه بر این که عملکرد آن را بهبود می‌بخشید، سلامت آن را نیز تضمین می‌کنید.

خیر اکتان بوستر‌ها در کشور‌های پیشرفته اروپایی نیز کاربرد فراوانی دارد. همچنین تولید مرغوب ترین مکمل بنزین در کشورهای اروپایی و آمریکا بیانگر وجود ضعف در سوخت های آن کشورها می باشد.

هنگامی که انژکتور و یا ژیگلورهای کاربراتور کثیف می شوند، سوخت از مقطع بسیار کوچکی دیزاین شده به روش نامنظم و نامطلوب اسپری می شود و این توانایی بخار شدن و کوچک شدن ذرات بنزین (اتمیزه شدن) را کم نموده و سرعت انتشار شعله و سوختن بنزین پایین می آید.

راهگاه های ورودی و خروجی سرسیلندر و به علاوه از طرف دیگر انحنای پشت سوپاپ ها و اتاق انفجار طوری دیزاین شده اند که با کمترین مقاومت در مقابل هوای ورودی و خروجی، یک جریان چرخشی یا ورتکس بوجود آورند. این جریان به سرعت هوا هوا و توانایی ترکیب شدن آن با بنزین اسپری شده درون موتور کمک می نماید. به علاوه از طرف دیگر چرخش جریان خروجی به تخلیه سریعتر گازهای خروجی کمک می نماید. با انباشته شدن رسوب در پشت سوپاپ ها در این جریانات اختلال بوجود آمده و راندمان موتور پایین می آید.

استفاده از اکتان بوستر مزایای زیادی دارد که اگر بخواهیم به صورت کلی بیان کنیم می‌توانیم موارد افزایش کارایی موتور، کاهش واکنش‌های آتش‌سوزی نامطلوب، افزایش انرژی و قدرت، صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش نویز و لرزش و افزایش عمر مفید موتور را نام ببریم

با به وجود آمدن لایه رسوبات هیدروکربنی بر روی جداره سیلندر و روی تاج پیستون که نتیجه سوخت ناقص و برخی ترکیبات روغنی که از عدم آب بندی رینگ های پیستون حاصل می شود، درون اتاق انفجار یک لایه عایق تشکیل شده و انتقال حرارت از درون محفظه به جداره سیلندر و سر سیلندر با سختی مواجه شده و درون موتور نقاط بسیار داغ به وجود می آید که به مرور باعث بروز پیش احتراقی با ناک و یا ضربات بعد از انفجار می گردد. با این موقعیت سنسور ناک موتور وارد رفتار شده و سیستم بارقه را ریتارد می نماید و با این رفتار موتور نیرو از دست می دهد.

به طور خلاصه عدد اکتان دقت سوخت بنزین است، نه کیفیت سوختن آن. در حقیقت قابل کنترل بودن بنزین و احتراق آن در لحظه مطلوب یعنی لحظه بارقه زنی شمع را با عدد اکتان اندازه گیری می کنند. کامل ترین بنزین با اکتان ۱۰۰ تنها از هیدروکربن اکتان ساخته شده و مقدار آن با کاهش نسبت مولکول های اکتان در یک بنزین کاهش می یابد. وقتی که بنزین با اکتان پایین مصرف می شود در هنگامی که سیکل تراکم موتور پیستون رو به بالا در حرکت است، قبل از آن که لحظه مطلوب احتراق و بارقه زنی شمع فرا رسد، مخلوط سوخت و هوا منفجر شده و یک ضربه برخلاف جهت حرکت موتور بوجود می آید. به علاوه از طرف دیگر بوجود آمدن انفجارهای کوچک در لحظه سیکل احتراق باعث کند شدن پیشرفت شعله شده و در حقیقت ضربات کوچکی (Pinging) درون موتور به وجود می آید با این وجود در سوخت های مسابقه ای با کمک برخی از مکمل ها این عدد تا ۱۳۰ نیز بالا می رود با این وجود این سوخت ها برای خودروهای خیابانی خوب نیست.

در فهرست محصولات شامل استاندارد اجباری اداره استاندارد هیچ گونه سرفصلی برای این محصول تا ابتدای نیمه دوم سال۱۴۰۲ تعریف نشده است به همین دلیل هیچ شرکت تولیدکننده ای نمی تواند ادعا کند که محصول او دارای استاندارد است. و از آن طرف هم اداره استاندارد نمی تواند ادعا کند که بالابرنده اکتان فاقد استاندارد است. چرا؟چون مسئول تدوین استاندارد آن اداره است و ایشان باید در ابتدا استاندارد را تعریف کند و سپس ادعا کند که فلان تولیدکننده دارای استاندارد هست یا خیر.

در پاسخ باید گفت : چون برای این محصول استاندارد خاصی تعریف نشده است به همین دلیل هر واحد تولیدی با یک نوع از مواد بالابرنده استفاده میکند‌ ترکیبات آروماتیک و حلقوی عمده محصولاتی هستند که در مواد اولیه استفاده می‌شود. حالا هر واحد تولید از یک نوع از این محلول استفاده می‌کند.